titelbild

Service till näringslivet

Näringslivsavdelning ger service och stöd till företagare samt medverkar till expansion och utveckling. Vi som arbetar här hjälper till med frågor om etablering, utbyggnad, mark, lediga lokaler, finansieringsmöjligheter, nätverk och mycket annat.
  Namn och kontaktuppgift

Christopher Moberg
Näringslivschef
Tel. 0372-78 91 23
christopher.moberg@ljungby.se

 

Fredrik Koch
Näringslivsutvecklare - företagslots
Tel. 0733-73 91 92
fredrik.koch@ljungby.se

Linda Edlund
Näringslivsutvecklare - strategisk besöksnäringsansvarig
Tel. 0733-73 91 90
linda.edlund@ljungby.se

Maria Johansson
Landsbygdsutvecklare
Tel. 0372-78 91 24
maria.j.johansson@ljungby.se

Besarta Jusufi
Kommunikatör
Tel. 0733-73 91 96
besarta.jusufi@ljungby.se

Anette Olsson
EU-samordnare
Tel. 0372-78 92 62
anette.olsson@ljungby.se

Pernilla Lydén
Samordnare högre utbildning
Tel. 0721-62 80 54
pernilla.lyden@ljungby.se

Mathias Ericson
Lean-samordnare
Tel. 0372-78 91 91
mathias.ericson@ljungby.se

   

Kommentera